O nás

Lesní školka Zeměkvítek je tu pro Vás a Vaše děti od roku 2016. Naším cílem je vytvořit bezpečné a příjemné prostředí. ve kterém se děti budou moci přirozeně učit a vyvíjet v souladu s jejich individuálními potřebami.

Poskytujeme komplexní péči v oblasti předškolního vzdělávání. Naši pedagogové uplatňují princip "Respektovat a být respektován" a učení venku kombinujeme s prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky.

Zároveň chceme vybudovat prostředí vhodné pro pořádání akcí určených široké veřejnosti, například slavnosti, setkání, kurzy, workshopy a další.

Náš školní plán byl vypracován v souladu s metodickým pokynem MŠMT č. j. 16745/2008 - 22
k zajištění environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ("EVVO").


VYBAVENÍ PROSTORU ŠKOLKY

Pevné zázemí - Unimodomek

Domek je vybaven kuchyňkou a herním prostorem, který se během odpočinku mění na ložničku. Dále má hygienické zázemí (wc+umývárna) a malou šatnu. Vytápěný je kamny na dřevo a je připojený na elektrický proud.

Zahrada s tee-peem

Zázemí je obklopené prostornou zahradou s ohništěm a tee-pee.

V bezprostřední blízkosti se nachází krásné lesy Mariánského údolí a také Zukalův rybník, do kterého vtéká tok Říčky.

Náš tým

IVA HERCEGOVÁ

Pedagog / Průvodce

Má zkušenosti jako lektorka programů pro děti v Ekocentru Brno-Lesná. S nadšením se vrhá do vymýšlení nových aktivit. Při práci s dětmi se umí zabrat do hry i smát jejich vtípkům a přitom je naučí spoustu nového.

KAROLÍNA VOJÁČKOVÁ

Pedagog / Průvodce

Práce s dětmi je i jejím koníčkem. Zajímá ji zakomponování montessoriovské pedagogiky do výchovy předškolních dětí, tím se bavila i ve své závěrečné práci na univerzitě.

PETRA VESELÁ

Pedagog / Průvodce

Její vztah k přírodě se odrazil i ve studiích - obor lesnictví. Zajímá ji kromě lesních alternativních školek výchova podle Naomi Ardolt, Summerhill a Montessori pedagogika.

ROMANA ŠPAČKOVÁ

Pedagog / Průvodce

Má přirozený talent pro práci s dětmi, tvorbu programů i třeba hraní divadla. Baví ji tvorba, která vyniká velikou precizností a kreativními nápady. Ona a její pejsek Forest zachránili nejednu dětskou slzičku.

ILONA ZLOMKOVÁ

Hlavní pedagog / Zakladatelka


ANEŽKA BERÁNKOVÁ

Asistentka  průvodce

HLEDÁME posilu do týmu:

rádi Vás přivítáme do našeho týmu. Výhodou je zájmem o Montessori a waldorfskou pedagogiku. Pedagogické vzdělání není nutností, je pro nás důležité nadšení a zkušenosti s prací s dětmi. Školka nabízí prostor pro vaši kreativitu a spoustu hravých dětí. Máme prostorné zázemí i rozlehlou zahradu s potokem a přilehlým lesem...

Zašlete nám váš motivační mail na adresu: zemekvitkov@gmail.com

Další činnosti

Ekologická výchova - programy

Školám nabízíme možnost navštívit naše zázemí a výukové programy pro žáky. Výuka probíhá v okolí našeho zázemí v přírodním prostředí, což umožňuje názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k přírodě.

Poradenská činnost - přírodní zahrady

Přírodní zahrady jsou nedílnou součástí environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO). Zaměřujeme se na poradenskou činnost v oblasti zakládaní komunitních přírodních zahrad, umíme pro vás zpracovat návrhy přírodních zahrad, školních zahrad
a hřišť. Máme za sebou úspěšné realizace našich projektů.


Partneři a sponzoři:

                                       podpořilo nás STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO  

MČ Brno - Líšeň poskytla dotaci 30.000 Kč na krytí nákladů spojených s Podporou zázemí LMŠ Zeměkvítek a komunitní zahrady