O nás

Lesní školka Zeměkvítek je tu pro Vás a Vaše děti od roku 2016. Naším cílem je vytvořit bezpečné a příjemné prostředí. ve kterém se děti budou moci přirozeně učit a vyvíjet v souladu s jejich individuálními potřebami.

Poskytujeme komplexní péči v oblasti předškolního vzdělávání. Naši pedagogové uplatňují princip "Respektovat a být respektován" a učení venku kombinujeme s prvky Montessori a Waldorfské pedagogiky.

Zároveň chceme vybudovat prostředí vhodné pro pořádání akcí určených široké veřejnosti, například slavnosti, setkání, kurzy, workshopy a další.

Náš školní plán byl vypracován v souladu s metodickým pokynem MŠMT č. j. 16745/2008 - 22
k zajištění environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty ("EVVO").


VYBAVENÍ PROSTORU ŠKOLKY

Pevné zázemí - Unimodomek

Domek je vybaven kuchyňkou a herním prostorem, který se během odpočinku mění na ložničku. Dále má hygienické zázemí (wc+umývárna) a malou šatnu. Vytápěný je kamny na dřevo a je připojený na elektrický proud.

Zahrada s tee-peem

Zázemí je obklopené prostornou zahradou s ohništěm a tee-pee.

V bezprostřední blízkosti se nachází krásné lesy Mariánského údolí a také Zukalův rybník, do kterého vtéká tok Říčky.

Náš tým

Jméno Příjmení

Manažer / Společnost

„Laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis.“

MARTINA KRÁTKÁ

Hlavní pedagog / Průvodce

Studuje speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě. Má ráda hru na hudební nastroje a divadlo.  Vyniká svojí trpělivostí, přesností a obrovským zájmem o přírodu.


MARTINA ŠLESINGEROVÁ

Pedagog / Průvodce

Ráda tráví svůj volný čas v přírodě, vede skautskou družinku. Vystudovala střední pedagogickou školu. Momentálně studuje speciální pedagogiku.  

KAMILA KRPCOVÁ

Pedagog / Průvodce

Vytudovala jsem střední pedagogickou školu, s vysokoškolským studiem jsem se rozhodla zaměřit na management a marketing. Ve volném čase se věnuji divadelnímu souboru, hře na piano a zpěvu.  

LILIANA GHISI

Asistent průvodce

Lili s dětmi ráda zpívá při hře na ukulele. Také ji moc baví společné výpravy do lesa, poznávání rostlin a vyrábění z přírodnin. S dětmi má zkušenosti jako au-pair a chůva.

ADÉLA BAJSOVÁ

Asistent průvodce a výpomoc

Práce s dětmi jí moc baví. Ve školce se stará i o pořádek. Do školky dochází její malá dcerka.

KATEŘINA VÁCHOVÁ

Pedagog / Průvodce

Má přirozený talent pro práci s dětmi, tvorbu programů. Baví ji tvorba, která vyniká precizností a kreativními nápady, které často zdobí naši školku.  

RADKA BARTOŠOVÁ

Pedagog / Průvodce

Má kvalifikaci chůvy a přírodovědné vzdělání. S dětmi tráví nejraději čas venku, sbíráním lesních pokladů, povídáním si a hraním. Volný čas tráví nejraději s knihou v ruce nebo opět v lesích a na horách při poznávání okolních rostlin. 

NIKOLA BEČVÁŘOVÁ

Pedagog / Průvodce

Vystudovala pedagogickou školu. Práce s dětmi ji velice baví a naplňuje. Snaží se vždy najít pro děti ty nejzábavnější aktivity, které je budou bavit. Ve volném čase se věnuje výtvarným činnostem a hře na kytaru a ukulele.

VERONIKA MAŇASOVÁ

Asistent průvodce

Ve svém volném čase ráda zpívá, hraje na kytaru a ráda tráví čas v přírodě.

MONIKA TRNAVSKÁ

Pedagog / Průvodce, výpomoc, tábory

Práce s dětmi je i jejím koníčkem.  Potkáte ji i na letních táborech.

LENKA NEČASOVÁ

Koordinátorka


EVA ČASOVÁ

Pedagog / Průvodce, záskoky

Vystuovala pedagogiku. Ráda maluje, zpívá, cvičí a hraje zábavné hry. Hraje ne klavír, kytaru a flétnu. Vedue si sbírku písní, básní, pohybových her a různých pracovních listů, pohádek. 
HLEDÁME posilu do týmu:

rádi Vás přivítáme do našeho týmu. Výhodou je zájmem o Montessori a waldorfskou pedagogiku. Pedagogické vzdělání není nutností, je pro nás důležité nadšení a zkušenosti s prací s dětmi. Školka nabízí prostor pro vaši kreativitu a spoustu hravých dětí. Máme prostorné zázemí i rozlehlou zahradu s potokem a přilehlým lesem...

Zašlete nám váš motivační mail na adresu: zemekvitkov@gmail.com

Další činnosti

Ekologická výchova - programy

Školám nabízíme možnost navštívit naše zázemí a nabízíme výukové programy pro žáky. Výuka probíhá v okolí našeho zázemí v přírodním prostředí, což umožňuje názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k přírodě. Více informací na vyžádání emailem.

Poradenská činnost - přírodní zahrady

Přírodní zahrady jsou nedílnou součástí environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO). Zaměřujeme se na poradenskou činnost v oblasti zakládaní komunitních přírodních zahrad, umíme pro vás zpracovat návrhy přírodních zahrad, školních zahrad
a hřišť. Máme za sebou úspěšné realizace našich projektů.


Partneři a sponzoři:

             podpořilo nás STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO  

podpořil nás JIHOMORAVSKÝ KRAJ

MČ Brno - Líšeň poskytla dotaci 30.000 Kč na krytí nákladů spojených s Podporou zázemí LMŠ Zeměkvítek a komunitní zahrady 

Jihomoravský kraj poskytl v roce 2018, 2019, 2020, 2021 dotace na realizaci projektu Učíme se řemeslo, tvorba v přírodě a projektu Mámo, táto pojď si hrát a indivuduální dotaci na přesun zázemí.

© LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLKA ZEMĚKVÍTEK,
email: zemekvitkov@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!